Razem z włodarzami i świadczymy specjalistyczną ochronę prawną i darmowe konsultacje w zakresie:
Każda gmina, miasto czy powiat mają swoją specyfikę, jednak wszędzie problem zadłużenia i zubożenia ludzi często z powodu rzekomych długów wyglądających na prawdziwe jest bardzo poważny. Według danych podawanych przez banki i firmy windykacyjne problemy z roszczeniami tych instytucji ma 12 milionów dorosłych Polaków. Dlatego w porozumieniu z włodarzami pracownicy, prawnicy i wolontariusze Fundacji przygotowują program wsparcie w kierunku środowisk szczególnie narażonych na nieuzasadnione roszczenia.
Przykładowo, w Powiecie Łowickim najczęstszym naszym interesariuszem są rolnicy. Dzięki mądrości Starosty Marcina Kosiorka gospodarz z regionu nękany przez windykatorów, banki i komorników nie jest już pozostawiony sam sobie, bo może liczyć na wsparcie najlepszych polskich adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w obronie przed roszczeniami z umów kredytów, pożyczek, rachunków bankowych, opłat za media czy kart kredytowych.
Nawet w innych sprawach lub po prostu tam gdzie jako Fundacja nie możemy pomóc bezpośrednio pomagamy - dzięki skali naszego działania - przy wynegocjowaniu stawek za opiekę prawną do poziomu nawet 30% ceny tych rynkowych. Przy czym jesteśmy tuż obok i można uzyskać naszą pomoc kilkoma niezależnymi kanałami, bez konieczności wyjazdu do Warszawy.
Przedstawicieli Starostw Powiatowych, Urzędów Miast i Gmin zainteresowanych współpracą z Fundacją Anioły Sprawiedliwości w ramach zadania publicznego o podobnym charakterze zapraszamy do kontaktu na skrzynkę fundator@angeli-iustitia.pl
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale trzech kół naukowych (Koło Naukowe Psychiatrii Sądowej, Koło Naukowe Postępowania Cywilnego „Contra”, Koło Nauk Penalnych „Nemezis”) jest organizatorem II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Współczesne wyzwania prawa cywilnego i karnego”, która odbędzie się 27 kwietnia 2018 roku w Olsztynie.
Celem konferencji jest analiza norm prawnych oraz praktyki w zakresie szeroko pojętego prawa cywilnego oraz prawa karnego, z uwzględnieniem materii procesowej, zarówno na gruncie porządku prawnego w Polsce, jak i w systemach prawnych innych państw. Podczas Konferencji poruszona zostanie problematyka najnowszych i nadchodzących zmian we wskazanych dziedzinach prawa z uwzględnieniem wyzwań jakie stawiane są ustawodawcy. Organizatorzy mają nadzieję na sformułowanie jak największej ilości merytorycznych postulatów de lege ferenda.
W konferencji wezmą udział prelegenci z kilkunastu ośrodków akademickich z Polski, Słowacji, Rosji, Włoch i Turcji.
Podczas Konferencji, w panelu eksperckim z odczytem wystąpi także Adrian Wasielewski, prezes Fundacji Angeli Iustitia „Anioły Sprawiedliwości” i doktorant prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Temat wystąpienia „Dawid przeciwko Goliatowi” traktuje o mechanizmach dochodzenia roszczeń przed sądami przez fundusze sekurytyzacyjne od konsumentów, o nieprawidłowościach w sposobie dochodzenia tych roszczeń, o trudnościach organizacji społecznych z przystąpieniem do procesu po stronie pozwanego oraz o postanowieniach sądów, z którymi trudno się zgodzić.
Relacja z konferencji oraz wystąpienie prezesa Fundacji Adriana Wasielewskiego dostępne będzie m.in. na stronie internetowej Fundacji http://angeli-iustitia.pl/
V Ogólnopolska Konferencja Prawa Procesowego „Współpraca sądów w zakresie dowodzenia” 24 kwietnia 2018 r.
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Centrum Konferencyjne, ul. Dybowskiego 11, Aula Cytrynowa.
Katedra Praw Człowieka, Prawa Europejskiego i Kanonicznego oraz Katedra Postępowania Cywilnego WPiA UWM, przy współudziale trzech kół naukowych (Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego „Fides”, Koło Naukowe Postępowania Cywilnego „Contra”, Studenckie Koło Naukowe Prawników Kanonistów) organizują na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie w dniu 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) V Ogólnopolską Konferencję Prawa Procesowego pt. „Współpraca sądów w zakresie dowodzenia”.
Celem konferencji jest analiza norm prawnych oraz praktyki w zakresie dowodzenia w postępowaniach sądowych i administracyjnych w Polsce zarówno w systemie prawa państwowego, jak i w prawie kanonicznym. Analiza problemów, jakie ujawniają się w procesie gromadzenia i przedkładania środków dowodowych w aspekcie ich prawnej dopuszczalności, praktycznej możliwości przeprowadzania oraz ich oceny. Tematykę można potraktować wielopłaszczyznowo.
Fundacja Angeli Iustitia „Anioły Srawiedliwości” objęła Konferencję patronatem medialnym.
Szczegóły, w tym harmonogram oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej organizatora http://uwm.edu.pl/e-wpia/konferencja/
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.